czcionka: największa srednia domyslna kontrast: kontrast
e-wokanda
Wyszukaj
Strona głównaInformacje podmiotoweRzecznik prasowyJednostki podległePrzydatne stronyInformacjeGalerieKontaktMapa strony Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)
strona główna»wydarzenia
drukuj stronę

V M-n Kongres Psychiatrii Sądowej 10-11.05.2019

Szanowni Państwo

Już po raz piąty mamy przyjemność zaprosić Państwa na Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej, który odbędzie się 10-11 maja 2019 r. Cieszymy się, że kolejny raz będziemy mogli dzielić się z Państwem wzajemną wymianą doświadczeń specjalistów z dziedziny prawa i medycyny zajmujących się opiniowaniem i orzecznictwem sądowo-psychiatrycznym.
Dotychczasowe spotkania naukowe w ramach Kongresu skupiły zainteresowanie ponad 1500 uczestników, w których specjaliści z zagranicznych ośrodków naukowych i klinicznych dzielili się z nami swoją wiedzą. W tym roku gośćmi będą psychiatrzy z Włoch.
W 2019 r. Kongres objęty został patronatem: Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sprawiedliwości, Sądu Apelacyjnego w Łodzi, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Prezydenta Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Mamy nadzieję, że  swoją obecnością zaszczycą nas przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Pacjenta, Sądu Najwyższego, Biura WHO oraz wielu innych znamienitych gości ze środowiska zarówno prawniczego jak i medycznego.
Z ogromną sympatią i życzliwością został przyjęty przez Państwa zwyczaj przyznawania Nagrody Aureliusza, który na stałe wpisał się w ramy naszego Kongresu. Wyróżnienie to wręczane w kategoriach Postać, Publikacja i Prawa Pacjenta staje się symbolicznym sposobem podziękowania i uhonorowania osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do działań na rzecz osób chorych psychicznie.
Tak duże zainteresowanie Kongresem motywuje nas do tego, aby każde następne spotkanie poruszało aktualne problemy z dziedziny prawa i psychiatrii, pobudzało do burzliwych dyskusji i refleksji, a przede wszystkim by spełniało Państwa oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy,

Piotr Gałecki i Krzysztof Eichstaedt

Bliższe informacje na temat Kongresu, w tym także dokładny program dostępne są pod adresem: www.kps.org.pl

 

Pliki do pobrania

Metryka dokumentu


Utworzył: W dniu: Opublikował: W dniu:
Przemysław Stalski 02-04-2019 Przemysław Stalski 04-04-2019
Historia zmian
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Sądu Apelacyjnego w Łodzi