czcionka: największa srednia domyslna kontrast: kontrast
e-wokanda
Wyszukaj
Strona głównaInformacje podmiotoweRzecznik prasowyJednostki podległePrzydatne stronyGalerieKontaktMapa stronyInformacje Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)
strona główna»aktualności»ii m-n kongres psychiatrii sądowej 15-16.04.2016
drukuj stronę

II M-n Kongres Psychiatrii Sądowej 15-16.04.2016

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa na II, tym razem Międzynarodowy, Kongres Psychiatrii Sądowej, który odbędzie się w Łodzi w dniach 15-16 kwietnia 2016 roku w hotelu Hotel Double Tree by Hilton przy ul. Łąkowej 29.
Po raz drugi podejmujemy wyzwanie umożliwienia bezpośredniej wymiany poglądów i aktualnego stanu wiedzy przedstawicieli środowiska sędziów, adwokatów, prokuratorów, radców prawnych, psychiatrów, psychologów, seksuologów oraz duchownych - wszystkich, których wiedza jest niezbędna by sprostać wyzwaniom orzekania, opiniowania w sprawach dotyczących zdrowia psychicznego oraz wykorzystywania osiągnięć psychiatrii w procesie stosowania prawa, także w życiu społecznym.
Ubiegłoroczne zainteresowanie tematyką Kongresu będącą połączeniem naukowych dyscyplin zajmujących się psychiatrią sądową, zmotywowała nas do rozszerzenia formuły o gości zagranicznych, z którymi będziemy mogli podzielić się doświadczeniami i nieustannie realizować przesłanie, by uczyć się od siebie nawzajem.
Formuła Kongresu, w którym biorą udział lekarze, psycholodzy oraz prawnicy, i to zarówno jako wykładowcy jaki i uczestnicy kongresu, pozwala psychiatrom, psychologom oraz seksuologom występującycm w roli biegłych sądowych na poznanie oczekiwań organów procesowych oraz uczestników postępowania wobec sporządzonej opinii, natomiast prawnikom pozwala na poznanie mechanizmów powstawania opinii przez powołanych biegłych oraz trudnych zagadnień związanych z psychiatrią, psychologią i seksuologią, co w efekcie pozwoli nie tylko formuować rzeczowe pytania do bieglych, ale także dokonać prawidłowej oceny merytorycznej sporządzonych opinii.
Zważywszy na to, iż w trakcie I Kongresu Psychiatrii Sądowej dużo uwagi poświęcono opiniowaniu sądowo - psychiatrycznemu, wydaje się, iż celowym byłoby aby w trakcie II Kongresu nieco uwagi poświęcić także problematyce związanej z orzekaniem oraz wykonywaniem środków zabezpieczających, zwłaszcza iż z dniem 1 lipca 2015 roku uległy dość istotnej nowelizacji przepisy regulujące te kwestie.
W trakcie Kongresu zostanie poruszona także bardzo ciekawa problematyka związana z opiniowaniem psychiatrycznym oraz psychologicznym w sprawach cywilnych, ubezpieczeniowych oraz rodzinnych.
Wśród zaproszonych wykładowców swoją obecność na Kongresie potwierdziło wielu znamienitych wykładowców z kraju oraz Europy.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

Komitet naukowy i organizacyjny II Międzynarodowego Kongresu Psychiatrii Sądowej.

Link do strony Kongresu: www.kps.edu.pl

 

 

Metryka dokumentu


Utworzył: W dniu: Opublikował: W dniu:
Przemysław Stalski 04-04-2016 Przemysław Stalski 04-04-2016
Historia zmian
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Sądu Apelacyjnego w Łodzi